شهادت سردار قاسم سلیمانی

و با ادب امتثال به مقامی رسید که اما سجاد علیه السلام پیرامون شخصیت این مرد الهی اینکه می فرماید :
رحم الله عمّیَ العَبّاس فَلَقَد آثَرَ وَ عَدلا وَ فَداه أخاهُ بِنَفسک :
خدا عمویم عباس را رحمت کند که ایثار کرد، جنگ نمایانی کرد، خودش را فدای برادرش کرد.
(خصال صدوق)

جای وانت نیسان آبی خالی / جنگ وانت‌های هیولا در جهان + عکس

شوک آنلاین: مانستر تراک‌ها (Monster Truck) در واقع وانت‌های پیکاپ یا شاسی‌بلندی هستند که سیستم تعلیق، لاستیک‌ها و موتور‌های ارتقایافته‌ای دارند. این خودرو‌ها در مسابقات خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند و امروزه به یکی از پرطرفدارترین مسابقات خودرویی در آمریکا، کانادا و اروپا تبدیل شده است.

امروزه بازیگران یکی از مهیج‌ترین مسابقات اتومبیلرانی که با استفاده از دانش بالای طراحی و مهندسی ساخت طرفداران زیادی نیز در اقصی‌نقاط دنیا به دست آورده‌اند، وانت‌های هیولا هستند. مانستر تراک‌ها (Monster Truck) در واقع وانت‌های پیکاپ یا شاسی‌بلندی هستند که سیستم تعلیق، لاستیک‌ها و موتور‌های ارتقایافته‌ای دارند. این خودرو‌ها در مسابقات خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند و امروزه به یکی از پرطرفدارترین مسابقات خودرویی در آمریکا، کانادا و اروپا تبدیل شده است. از مهم‌ترین اجزای این خودرو‌ها می‌توان به شاسی‌های توسعه‌یافته اشاره کرد که با وزنی در حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ کیلوگرم باید در برابر یک میلیون و صد هزار نیوتن نیرو تحمل داشته باشند.

بخش قابل اشاره دیگر این خودرو‌ها موتور‌هایی است که در ساخت آن‌ها به کار می‌رود. وانت‌های هیولا معمولا از موتور‌های هشت سیلندر V شکلی استفاده می‌کنند که حجم ۸/۸ لیتری داشته و سوپرشارژ هستند و در نهایت وظیفه انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها در این نوع خودرو‌ها را گیربکس‌های دو سرعته اتوماتیک به عهده دارند. ارتباط بین همه این اجزا را اکسل‌های بزرگی بر عهده دارند که معمولا از برند Rockwell هستند. مهم‌ترین بخش وانت‌های هیولا را شاید بتوان فنربندی و کمک‌های بزرگ آن‌ها در نظر گرفت. به طور متوسط هریک از این خودرو‌ها به هشت کمک فنر نیاز دارد که وزن کلی آن‌ها بیش از ۲۰۰ کیلوگرم می‌شود.

بدنه اغلب این خودرو‌ها از جنس فایبرگلاس ساخته می‌شود و علتش هم این است که هم وزن کلی خودرو را کاهش داده و هم برای طراحی بدنه و شکل و شمایل سفارشی آن‌ها قدرت مانور بیشتری را در اختیار طراحان قرار دهد. لاستیک‌های وانت‌های هیولا از اولین چیز‌هایی است که اندازه غیرطبیعی و اغواکننده آن‌ها به چشم می‌خورد. این لاستیک‌ها معمولا ۶۶ اینچی بوده و پهنای ۱۰۹ سانتی‌متری دارند و جالب است بدانید وزن هر چهار حلقه آن‌ها چیزی حدود سه تن است! در ادامه با تعدادی از این هیولا‌های قدرتمند آشنا می‌شویم.

بیگ‌فوت

سال ساخت: ۱۳۵۴/ ۱۹۷۵

باشگاه هیولاها

این خودرو که پیشگام وانت‌های هیولا به شمار می‌رود از سال ۱۳۵۸/ ۱۹۷۹ در معرض دید عموم قرار گرفت. طراح و مالک بیگ‌فوت (به معنی پا گنده) باب صدلر نام داشت و عنوان اولین نمونه‌ای بود که در تبلیغات تلویزیونی و مسابقات تصادفی خودرویی به کار برده شد. از این نمونه ۲۱ نمونه تولید و موفق شده در چند مسابقه به طور همزمان وارد شوند. تولیدکنندگان این خودرو توانسته‌اند با خودروسازان مطرحی همچون سامیت ریسینگ، فایراستون و مایکروسافت روابط کاری بسیار گسترده‌ای داشته باشند.

بلو تاندر

سال ساخت: ۱۳۷۹/ ۲۰۰۰

باشگاه هیولاها

این هیولای عظیم‌الجثه نیز اولین بار سال ۲۰۰۰ وارد مسابقات مانسترجام شد. بلو تاندر (به معنی تندر آبی) با رقیب دیگر خود یعنی بیگ‌فوت مشترکات زیادی دارد. این اشتراکات آنقدر زیاد و فراوان است که بسیاری از طرفداران تصور می‌کنند در یک مقطع زمانی بلوتاندر برای جایگزینی بیگ‌فوت طراحی و ساخته شده است.

بلوتاندر در طول زندگی خود و زمانی که رانندگی آن را تاد لدوک برعهده داشت موفق به کسب چند مقام قهرمانی در تورنمنت‌های مهم شد. سال ۱۳۹۲/ ۲۰۱۳ دل به تغییرات عمده‌ای داد و به بسیاری از تجهیزات کامیون وانت سری اف (F) همچون موتور CI Merlin۵۴۰ مجهز شد. این خودرو در هر سال به طور متوسط توانسته است در بیش از ۲۰ رویداد مهم ورزشی حاضر شده و به افتخارات خود بیفزاید. جالب است بدانید از خودروی بلوتاندر فقط دو نمونه تولید شده است.

گریو دیگر

سال ساخت: ۱۳۶۰/ ۱۹۸۱

باشگاه هیولاها

یکی از محبوب‌ترین وانت‌های هیولا در تمام دوران «گریو دیگر» (به معنی گورکن) است. راننده اصلی و خالق آن دنیس اندرسون نام دارد. اندرسون توانسته چند دستگاه از این خودرو را همزمان در شرایط آماده مسابقه نگهداری کند تا بتواند در چند رویداد به صورت همزمان رقابت کند. همچنین اندرسون را می‌توان از اولین پیشگامان مسابقات مانستر تراک (Monster Truck) در آمریکا دانست. تا امروز ۳۲ دستگاه «گریو دیگر» ساخته شده و نمونه فعلی آن به یک موتور ۵۵۵ اینچ کوبیک مرلین مجهز است که تقریبا ۱۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

ماکزیمم دیستراکشن

سال ساخت: ۱۳۸۲/ ۲۰۰۳

باشگاه هیولاها

این هیولای دوست‌داشتنی که اوایل قرن بیستم تولید شد در رده محبوب‌ترین وانت‌های هیولای جهان قرار گرفت. یکی از علت‌های آن شاید همکاری سازندگان ماکزیمم دیستراکشن (به معنی حداکثر تخریب) با شرکت‌های تبلیغاتی همچون کلیر چنل (Clear Channel که حامی تبلیغات میدانی است) و دابلیو. سی. دابلیو (WCW در کشتی قهرمانی جهان) باشد. در حال حاضر سه دستگاه از این خودرو وجود دارد و می‌توانند به طور همزمان در تور‌ها و مسابقات ورزشی شرکت کنند. این خودرو هر سال یکی از رقبای ثابت مسابقات جهانی است و محبوب‌ترین نوع خود در جهان است

ال‌تورو لوکو

سال ساخت: ۱۳۸۰/ ۲۰۰۱

باشگاه هیولاها

ال‌تورو لوکو نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین وانت‌های هیولای جهان به شمار می‌رود و طراحی بدنه آن به گونه‌ای است که شبیه سر اسب به نظر می‌رسد. همین طراحی سبب شده طرفداران فراوانی داشته باشد. راننده اصلی آن لوپه سووزا است و از ابتدا که این خودرو به یک موتور شورولت مرلین شورولت ۵۴۰ اینچی مجهز بوده هدایت آن را به‌عهده داشته و تاکنون توانسته یک بار عنوان قهرمانی جهان را به دست بیاورد. این وانت در سال ۱۳۹۲/ ۲۰۱۳ شاهد پیشرفت چشمگیری بود که یکی از این تغییرات انتقال قدرت به چهارچرخ آن به شمار می‌رود. تغییر دیگر ال‌تورو لوکو نیز مجهز شدن آن به یک گیربکس دو سرعته کوآن (Coan) است.

بتمن

سال ساخت: ۱۳۸۵/ ۲۰۰۶

باشگاه هیولاها

بتمن یکی از محبوب‌ترین وانت‌های هیولا در رقابت‌های آمریکا به شمار می‌رود. این خودرو که ۱۳ سال پیش ساخته شده توانست در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ میلادی به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کند. موتور تعبیه شده در این خودرو از نوع شورولت مرلین ۵۴۰ اینچی است و جیسون کودکدر اولین راننده‌ای بود که با آن وارد میدان رقابت شد. بتمن سال ۱۳۹۲/ ۲۰۱۳ تعمیر اساسی شد و این بار جان سیاسوک هدایت آن را به‌عهده گرفت.

سایبورگ

سال ساخت: ۱۳۶۹/ ۱۹۹۰

باشگاه هیولاها

اولین نمونه از مانسترتراک‌های سری سایپورگ اوایل دهه ۹۰ ساخته شد و توانست به یکی از محبوب‌ترین‌ها و منحصر به فردترین‌ها در نوع خود تبدیل شود. سایبورگ از این لحاظ منحصر به فرد است که تنها وانت‌های هیولای دوچرخ برقی است که توانسته وارد مسابقات شود. چرخ‌های جلوی این خودرو به مجموعه گیربکس متصل نیست و نیرو ندارد و همچنین سیستم تعلیق جلوی سایبورگ به طور مستقل عمل می‌کند. سایبورگ متعلق به جک کوبرنا است و به یک موتور شورولت Big Block۴۹۶ مجهز بوده و امروزه نیز در صحنه‌های مسابقات می‌توان از تماشای قدرت‌نمایی‌اش لذت برد. در اینجا سایبورگ را درحال پرش از روی چند‌خودرو می‌بینید. قدرت بالای موتور، چنین توان شگفت‌انگیزی به این هیولا بخشیده است.

سادن ایمپکت

سال ساخت: ۱۳۶۹/ ۱۹۹۰

باشگاه هیولاها

این خودرو نیز فعالیت حرفه‌ای خود در زمین مسابقه را در سری مسابقات مانسترجام سال ۱۹۹۰ آغاز کرد و توانست به چهار فینال جهانی برسد. همچنین سادن ایمپکت (به معنی برخورد ناگهانی) اولین نمونه از این سری خودروهاست که توانست به استاندارد‌های مربوط به اطمینان از قطعات یدکی در خودروی سواری کمک کند. حضور هیولای محبوب همچنان ادامه داشت تا این‌که سال ۲۰۱۰ راننده جدیدی به نام بن وینسلو برای آن در نظر گرفته شد و برای دو سال هدایت آن را عهده‌دار بود. از آن زمان نام این خودرو از سادن ایمپکت به گراند پاوندر تغییر پیدا کرد.

زامبی

سال ساخت: ۱۳۹۲/ ۲۰۱۳

باشگاه هیولاها

زامبی اولین بار کار خود را در مسابقات مانستر جام سال ۲۰۱۳ آمریکا و با رانندگی شان کوهان آغاز کرد. این خودرو به یک موتور CI Merlin۵۴۰ با قدرت ۱۵۰۰ اسب‌بخار و یک گیربکس دو سرعته کوآن مجهز بود. زامبی از لاستیک‌های ۶۶ اینچی Terra استفاده می‌کند و طراحی کلی خودرو در پاسخ به نظرسنجی آنلاین اینترنتی انجام شد. یکی دیگر از نام‌هایی که برای این خودرو در نظر گرفته شده بود سوپرمن بود.

تروپیکال تاندر

سال ساخت: ۱۳۸۶/ ۲۰۰۷

باشگاه هیولاها

تروپیکال تاندر (به معنی تندر حاره‌ای) نه تنها یک وانت هیولای بسیار جذاب است، بلکه امروزه جزو یکی از محبوب‌ترین خودرو‌های این رده نیز به شمار می‌رود. این خودرو به یک موتور CI Dart۵۴۰ مجهز است که ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و همچنین یک گیربکس Powerglide از برند کوآن (Coan) نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌ها را در این خودرو بر عهده دارد. تروپیکال تاندر از لاستیک‌های ۶۶ اینچی Terra استفاده می‌کند و در تمام مسابقات مانستر جام یک چهره شناخته شده به شمار می‌رود.

ثبت نام انتخابات شورایاری های تهران از امروز آغاز می شود

ثبت نام نامزدها برای کاندیداتوری و حضور در انتخابات شورایاری‌ها از بعداز ظهر امروز همزمان با نشست مذکور با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و احمد مسجد جامعی رئیس ستاد شورایاری‌ها آغاز خواهد شد.
بر اساس این اطلاعیه داوطلبان با مراجعه به نشانی Shorayari.tehran.ir می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، تقاضای خود برای شرکت در انتخابات را ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، هدف از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، افزایش مشارکت شهروندان در اداره امور شهر اعلام شده است.

زمان برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اواخر تیرماه یا اوایل مرداد امسال اعلام شده است.

مقاله حمل بار در کلانشهرها

https://vanetbarbisim.com/wp-content/uploads/2018/01/حمل-و-نقل-بار-وکالای-شهر-تهران.zip

مقاله

بسمه تعالی

عنوان پروژه :

مدیریت حمل ونقل بار در محدوده شهر تهران و حومه براساس ماده(9)قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال 1386 و آیین نامه های اجرایی مربوطه

چشم انداز:

سازماندهی و ساماندهی سیستم حمل بارو کالای شهری

اهداف:

  • ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل بار درون شهری و حومه
  • جابجایی ایمن،استاندارد،مناسب و سریع کالا
  • کاهش تقاضای سفر و پیمایش حمل و نقل بار
  • ساماندهی ناوگان غیر سازمانی و در جستجوی بار سطح شهر در قالب ساماندهی حمل بار
  • ساماندهی کلیه شرکت های حمل و نقل بارو صدور پروانه در قالب سازمان حمل بار (بخش درون شهری)
  • تثبیت نرخ جابجایی و حمل انواع بارشهری

ضرورت:

 استقرار مدیریت جامع حمل بار و کالا

تشکیل کارگروه :

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

شرکت مطالعات جامع و حمل و نقل و ترافیک

اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

شرکت اتو وانت بار بیسیم

و سایر اتحادیه ها

الف. انجام مطالعات جامع مرتبط با برنامه های بخش حمل و نقل بار و کالای شهری

1-مطالعه،تنظیم و استخراج برنامه ها و خط مش های اجرایی ساماندهی حمل بار

مجری : شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک

واحد همکار:اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

                شرکت اتو وانت بار بیسیم

2-تدوین چشم انداز مطالعاتی حمل بار و کالای شهری در قالب زمان بندی های 3گانه (کوتاه مدت،میان مدت و در نهایت افق 20ساله)

مجری : شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک

واحد همکار:اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

                شرکت اتو وانت بار بیسیم

3- تهیه و تنظیم کلیه لوایح و طرح های موردنیاز در بخش حمل بار شهری جهت تصویب و ابلاغ توسط مراجع ذی صلاح در قالب (قوانین باروکالای شهری و….)

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر داری تهران 

واحد های همکار:دایره حقوقی شهرداری تهران،شرکت مطالعات جامع حمل ونقل و ترافیک و 

4- استخراج و شناسایی کلیه زیر ساختهای عملیاتی مورد نیاز و متناسب با موضوع

مجری : شرکت مطالعات جامع حمل ونقل و ترافیک

واحد همکار:شرکت اتو وانت بار بیسیم

ب. آموزش و فرهنگ سازی

1- ایجاد تفکر ضرورت ایجادو ارتقا سیستم قانونمندو استاندارد حمل بار درون شهری به منظور نیل به فرهنگ شهر نشینی مطلوب .

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحد های همکار:اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران و سایر اتحادیه های همسو

1-3 مدیریت برتقاضای حمل بار کالای شهری با استفاده از سامانه تخصصی حمل بار

مجری :اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران و شرکت اتو وانت بار بیسیم

واحدهای همکار: سایر اتحادیه مرتبط

1-4 ثبت تخلفات به صورت نرم افزاری

مجری : شرکت خدماتی و تشریفاتی جوان سیرولی عصر(عج)

واحد همکار: اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

1-5 تشخیص و مدیریت برحوادث نظیر تصادفات و خرابی وسایل نقلیه حمل بار با بکارگیری موثر تجهیزات اطلاع رسانی

مجری : شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران

واحد همکار: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و اتحادیه های همسو

1-6 تجهیز وسائط حمل بار به سیستم های هشدار وضعیت جوی

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحد همکار: شرکت اتو وانت بار بیسیم و سایر اتحادیه همسو

1-7 پیش بینی تسهیلات موردنیاز جهت سهولت دسترسی وسائط حمل و نقل باربه شبکه معابر و دسترسی اسان شهروندان به خدمات حمل بار

مجری : شرکت مطالعات جامع حمل ونقل و ترافیک و شرکت جوان سیرولی عصر (عج)

1-8 پیش بینی پایانه های ویژه حمل بار درون شهری و مدیریت و نظارت برآنان

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار:مرکز مطالعات جامع شرکت اتو وانت بار بیسیم

1-9 صدور کارت هوشمند برای ناوگان

مجری : شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک

واحدهای همکار:شرکت اتو وانت بار بیسیم و باهمکاری اتحادیه وانت  بار و پیک موتوری تهران

2- آموزش رانندگان دخیل در حمل بارشهری مبتنی برتفکر مسئولیت پذیری،آشنایی با استانداردهای حمل بارو ایجاد انگیزش های رقابتی موثر در بهبود کیفیت خدمات قابل ارائه

مجری :معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار:شرکت مطالعات جامع حمل ونقل و ترافیک،شرکت اتو وانت بار بیسیم و اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

3- آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان درخصوص استقرار نظام جامع حمل  و نقل بارشهری و نتایج مثبت حاصل از هدفمند کردن نظام حمل و نقل در ارتقاء زندگی شهری و فرهنگی ترافیک

مجری :معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار:روابط عمومی شهرداری و حوزه های تابعه ، شرکت مطالعات جامع حمل ونقل و ترافیک

پ. مدیریت واستقرار سامانه های هوشمند حمل و نقل (ITS)(intelligent Transportation Systems)

<<استفاده هدفمند از ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT)برای خلق سیستم کارآمد و ایمن تر حمل و نقل بار شهری >>

پیش بینی سیستم های پیشرفته مدیریت برحمل باردرون شهری جهت نیل به کاهش ترافیک

مجری: شرکت اتو وانت بار بیسیم

واحدهای همکار:اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران و سایر اتحادیه

  • ایجاد مانیتورینگ مرکزی کنترل وضعیت حمل بار درون شهری با استفاده از تجهیزات نصب شده بروسایل نقلیه

مجری :شرکت جوان سیرولی عصر (عج)

واحدهای همکار:اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران و سایر اتحادیه

  • تجهیز ناوگان متخصص حمل و نقل بار به نرم افزار های مرتبط GPSو…

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار:شرکت اتو وانت بار بیسیم و اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

  • صدور بارنامه الکترونیکی و برگ بار براساس نوع کالا و مرسولات

مجری : شرکت اتو وانت بار بیسیم و اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

واحدهای همکار: سایر اتحادیه های همسو

2- پیش بینی سیستم های پرئاخت الکترونیکی نظیر عوارض

مجری : گروه شرکت های جوان سیرولی عصر(عج)

واحدهای همکار: اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران و سایر اتحادیه

3- سیتسم های پاسخ گویی مستمر به روند و مراحل ارائه خدمات در چرخه حمل بار شهری

مجری : شرکت های جوان سیرولی عصر(عج)

واحدهای همکار: اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران و سایر اتحادیه

4-پیاده سازی سیستم مدیریت بهینه تخصیص بار شهری به ناوگان حمل و نقل بار(load Matching) به منظور  حذف فاصله صاحبان باروناوگان حمل و نقل و به تبع آن کاهش میزان مصرف سوخت و آلاینده ها- کاهش استهلاک ناوگان – افزایش سرعت در خدمات رسانی – صرفه جویی در زمان و نهایتاً رسیدن به قیمت تمام شده مناسب و علمی

مجری : شرکت های خدماتی و تشریفاتی جوان سیرولی عصر(عج)

واحدهای همکار: شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک

                             اتحادیه وانت بار وپیک موتوری تهران

 

ت . مدیریت و توسعه سامانه حمل و نقل عمومی

مجری : شرکت های خدماتی و تشریفاتی جوان سیرولی عصر(عج)

ث. اعمال ضوابط ایمنی حمل و نقل بار و مسافر

مجری : راهنمایی و رانندگی ناجا

واحدهای همکار: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و شرکت جوان سیرولی عصر (عج)

ج . معاینه فنی خودروها براساس مقررات مربوط

شناسایی انواع خودروها و تدوین استانداردهای مربوطه

مجری : معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار: شرکت جوان سیرولی عصر (عج) و اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

چ. صدور پروانه کسب بهره برداری شرکتهای حمل و نقل بار ونظارت بر نحوه فعالیت آنان

1-صدور پروانه و مجوز فعالیت براساس تقاضا و میزان بار خیزی مناطق شهرداری

2-تهیه و تدوین ایین نامه ،ضوابط و مقررات فعالیت شرکتهای جدیدالتاسیس در حوزه حمل بار و کالای شهری

3-الزام کلیه واحدهای ذی مدخل در موضوع حمل بار شهری در چارچوب کلیه قوانین و مقررات سازمان حمل بار شهرداری

4- تعیین صلاحیت و رتبه بندی شرکتهای فعال در زمینه حمل بارشهری

5-تدوین ایین نامه های مورد نیاز نحوه حمل بار ،شناسایی انواع بار طراحی الگوهای زمانی حمل بار،تعریف و پیاده سازی استاندارد وسائط حمل بار

6-تدوین ایین نامه ها،مقررات و استاندارهای حمل بار و کالاهای ویژه جهت ایجاد استاندارها و امکانات مورد نیاز درزمینه حمل تخصصی

7-ایجاد و تهیه بانک اطلاعاتی از شرکت های موجود و فعال در حمل بار شهری

مجری : معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار: شرکت مطالعاتی جامع حمل و نقل و ترافیک و شرکت جوان سیرولی عصر(عج)

 

ح . صدور پروانه و مجوز فعالیت ناوگان حمل و نقل بار

1- شناسایی کلیه ناوگان در حمل و نقل شهری

2-ایجاد بانک اطلاعاتی ناوگان فعال در حمل بار شهری

3-تدوین ایین نامه نحوه فعالیت و تخلفات ناوگان جهت آشنایی کامل و با مقررات و قوانین

4- ارائه استانداردها و گواهینامه های مورد نیاز جهت فعالیت در سطوح مختلف حمل بار شهری

مجری : معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار: راهنمایی و رانندگی ناجا

خ . صدور پروانه اشتغال افراد در امور حمل و نقل بار

 مجری : معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار:شرکت خدماتی و تشریفاتی جوان سیرولی عصر (عج)

د . صدور بارنامه و برگ بارویژه

تهیه و تنظیم دستورالعمل های مربوط به شناسایی و صدور انواع بارنامه

مجری : شرکت خدماتی و تشریفاتی جوان سیرولی عصر (عج)

واحدهای همکار:اتحادیه وانت  بار وپیک موتوری تهران

ذ . راه اندازی واداره پایانه های بار شهری و حومه

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردای

واحدهای همکار:شرکت خدماتی و تشریفاتی جوان سیر ولی عصر (عج) اتحادیه وانت بار وپیک موتوری تهران

ر . اعمال محدودیت زمانی و مکانی برای حمل ونقل بار

طراحی الگوهای زمانی حمل بار و کالا در نقاط مختلف شهر با تمرکز بروضعیت ترافیکی شهر و الگوی ترافیکی نقاط مختلف شهر و براساس انواع بار و کالای شهری

مجری : راهنمایی و رانندگی ناجا

واحدهای همکار: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و شرکت جوان سیرولی عصر (عج) 

ز . نظارت مستمر برعملکرد و رضایت ذی نفعان حمل و نقل بار

مجری : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری

واحدهای همکار: روابط عمومی اتحادیه کشوری و اتحادیه وانت بار و پیک موتوری تهران

 

شایان ذکر است همزمان با اجرا و پیاده سازی اقدامات پیش بینی شده در بند الف و قبل از تکمیل مرحله شناسایی وضعیت موجود ، فعالیت های اجرایی سایر بندهای این پروژه نیز طبق برنامه زمان بندی ادامه خواهد یافت .