نحوه صحیح بسته بندی

اهداف بسته بندی

محافظت از مرسوله

اولین هدف در بسته بندی ، محافظت از مرسوله ها با در نظر گرفتن میزان اهمیت و آسیب پذیری ناشی از فشار ، رطوبت، ضربه و حرارت می باشد.

تبلیغات و اطلاع رسانی

یکی دیگر از اهداف مهم در بسته بندی ، تبلیغات و معرفی موثر برند تیپاکس می باشد. مشخصات سایت ، اپلیکیشن و یا سایر موارد مرتبط می تواند از طریق بسته بندی به راحتی اطلاع رسانی شود.

و تعریف بسته بندی

و امنیت کالا هدف دیگر از بسته بندی در وانت بار بیسیم، ایجاد امنیت در پروسه حمل و نقل می باشد. با بسته بندی مناسب می توان از مفقودی قسمتی از مرسوله و دسترسی به محتویات داخل آن . جلوگیری نمود.

فرآیند بسته بندی به آماده سازی محموله برای جمع آوری ، حمل و نقل و توزیع با هدف جلوگیری از صدمات احتمالی و سرعت بخشیدن به عملیات تخلیه و بارگیری اشاره دارد. بسته بندی یک نوع فعالیت خدماتی می باشد ، همانطور که کلیه صنایع تولیدی برای ورود محصولاتشان به بازار نیاز به بسته بندی دارند ، صنعت حمل و نقل نیز برای ارائه خدمات بهتر و صیانت از امانت مشتری خود را ملزم به استفاده از بهترین روش های بسته بندی می داند.

رضایتمندی مشتریان افزایش رضایت مشتریان در نتیجه موارد فوق حاصل می گردد.

و چیدمان مناسب چیدمان اصولی در حین حمل و نقل درون و برون شهری، از آسیب دیدن خود محموله و دیگر محمولات جلوگیری می کند.

اقلام بسته بندی

کارتن ها

اقلام و لوازم جانبی بسته بندی شامل ضربه گیرها و تکیه گاه ها می باشد. برای حفاظت بیشتر کالا و محافظت در برابر عوامل گوناگونی نظیر فشار، لرزش و ضربه خوردگی در اطراف و یا محل های خاصی از کالاهای حساس به آسیب دیدگی، از بالشتک ها، زیپ کیپ ها، نایلون حبابدار، سلفون و …. استفاده می شود.

کارتن ها در ۹ سایز، به ترتیب از کوچک به بزرگ باشماره ۱ الى ۹ مشخص می گردند. بر اساس حداکثر وزن قابل تحمل و به منظور افزایش میزان مقاومت، از کارتن های ۳ و ۵ لایه استفاده می شود. وجه تمایز کارتن های تیپاکس، استفاده از جعبه هایی با لایه های بیرونی دارای استحکام و کشش طولی و عرضی بالاتر و همچنین لایه های موجدار میانی دارای کنگره های با ارتفاع بیشتر که سبب افزایش خاصیت ضربه گیری می شود، می باشد.

پاکت لمینه سفید

پاکتی است، شامل یک لایه کاغذ و یک لایه ای از جنس پلی اتیلن سفید رنگ در قسمت داخلی آن . وجود این لایه سبب محافظت از نفوذ آب و رطوبت به محتویات داخل پاکت می شود .

پاکت حبابدار

پاکت حبابدار پاکتی است دوجداره، شامل لایه خارجی از جنس کاغذ با مقاومت کششی بالا و لایه داخلی پوشانده شده از نایلون حبابدار. این نوع پاکت مناسب بسته بندی مرسولاتی است که نیازمند محافظت بیشتر در مقابل ضربه می باشند.

و اقلام جانبی بسته بندی اقلام و لوازم جانبی بسته بندی شامل ضربه گیرها و تکیه گاهها می باشد. برای حفاظت بیشتر کالا و محافظت در برابر عوامل گوناگونی نظیر فشار، لرزش و ضربه خوردگی در اطراف و یا محل های خاصی از کالاهای حساس به آسیب دیدگی، از بالشتک ها زیپ کیپ ها نایلون حبابدار نایلکس ، سلفون و …. استفاده می شود.

مندرجات روی پاکت: . نشانی گیرنده و فرستنده و سرویس مورد استفاده . بارکد

امکان ساخت جعبه با استفاده از کارتن های آکاردئونی برای محموله های نامتعارف

استفاده از نبشیهای کنج ضد ضربه برای حمل انواع تابلو فرش، تابلو نقاشی و…

علائم و نشانه ها

کارتن مجهز به گارد ضدضربه برای ارسال داروهای مجاز و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی

به منظور سهولت در عملیات تخلیه و بارگیری، علائم خاصی بر روی کارتن ها پیش بینی شده است.

قابلیت بازیافت

با احتیاط حمل شود

کارتن مجهز به گارد ضدضربه برای محموله ۱۰۰٪ شکستنی و حساس از جمله لوازم الکترونیک، فیلمبرداری، عکاسی و…

در محیط مرطوب نگهداری نشود

کالای شکستنی

 

کارتن مجهز به روکش استرچ پالت برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و خاک، همچنین زیبایی و قوام بیشتر، انتقال حس ایمنی و آكبندی

بسته بندی نقش ویژه ای در جذب مشتری و کاهش میزان بی نظمی در کلیه مراحل عملیات جمع آوری و توزیع، ایفا می کند.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *